Skrzynka intencji

Podczas trwających 3 dni obrad, Siostry Serca Maryi (popularna nazwa zgromadzenia) podejmowały tematy związane z dotychczasowym stylem życia sióstr oraz dyskutowały nad własnym charyzmatem, który pragnęłyby właściwie odczytać w kontekście aktualnych wyzwań Kościoła i świata.

Uczestniczki kapituły generalnej podjęły m.in. decyzję o włączeniu się do Wielkiej Nowenny Fatimskiej, przygotowującej do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Swoje postanowienie siostry tłumaczą zbieżnością charyzmatu Zgromadzenia z najważniejszymi elementami orędzia fatimskiego, jakimi są: kult Niepokalanego Serca Maryi, stała modlitwa, duch ofiary oraz dziecięctwo duchowe.

Siostry, które jako jedyne z habitowych zgromadzeń w Polsce, odwołują się w swej nazwie do Niepokalanego Serca Maryi, w szczególny sposób pragną szerzyć Jej kult oraz ofiarowywać swoje modlitwy i praktyki pokutne w intencji grzeszników. W tym celu na swojej stronie internetowej www.siostry.info uruchomiły skrzynkę intencji, gdzie będzie można polecać modlitwie sióstr osoby z rodzin, które oddaliły się od Boga.

Prośby o modlitwę w tej intencji można kierować na adres siostry@siostry.info, listowne na adresy domów podanych na stronie www lub kliknąć poniżej.

 

Przekaż nam swoje prośby – będziemy się modlić w tych intencjach.

  •  


Ostatnie intencje

Proszę o modlitwę w intencji Zofii i problemów związanych z jej pracą.
Proszę również w intencji moich trudności materialnych, mieszkaniowych,
zdrowotnych. prosi Jan


Jan – Warszawa

Panie Jezu za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę dla Nataszy, Michała, Martyny i Jana o zdrowie, przebaczenie win, ochronę przed złem , szczęśliwą podróż i potrzebne łaski w każdym dniu. Amen


Jan – Wieruszów

Proszę o modlitwę o bezpieczną drogę, opiekę w czasie podróży i szczęśliwy powrót do domu dla mojego męża Michała (wyjazd służbowy w dniu 25.10.2018 r.) oraz o zdrowie dla całej rodziny.


Sylwia – Jeżów

Proszę o modlitwę za chorą na raka trzustki Krystynę


Marcin – Lędziny

Serdecznie prosze o modlitwe w intencji powrotu do zdrowia.
Bog zaplac!


Danuta – Braunschweig, Niemcy