Historia Sióstr w Kudowie Zdroju – Czermnej sięga roku 1946. Początkowo prowadziły przedszkole oraz szwalnię, w której szyły ubrania dla biednych. Przyjmowały także kuracjuszy zarabiając w ten sposób na swoje utrzymanie. Podjęły się również katechizacji dzieci i młodzieży przygotowując do I Komunii św. oraz do sakramentu bierzmowania.

Od samego początku, aż po chwilę obecną Siostry udzielają się przy parafii jako zakrystianki, obejmują także troską chorych i potrzebujących. Pracują również w Kaplicy Czaszek przy kościele parafialnym w Czermnej, gdzie służą pomocą pielgrzymom i turystom poszukującym odpowiedzi na pytanie o sens życia i tajemnicę wieczności. Jest to doskonała okazja do dawania świadectwa o Bogu i pochylania się nad ludzkimi troskami.

Dom w Kudowie jest miejscem formacji początkowej. Mieści się w nim nowicjat dla dziewcząt, które idąc za głosem powołania przygotowują się do podjęcia życia zakonnego.

„Siostry z Domu nad Stawem” – takie określenie z racji usytuowania klasztoru, stanowią nieodłączną część wspólnoty parafialnej, z którą razem się modlą i pracują na chwałę Bożą.Galeria