Dzień Życia Konsekrowanego

W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W adhortacji Vita Consecrata św. Jan Paweł II zaznaczył, że ” życie konsekrowane znajduje się w samym sercu Kościoła „. Pełni zatem bardzo ważną rolę, by ukazywać nieprzemijające wartości. Osoby konsekrowane przez modlitwę i prace apostolskie oddają swoje życie Bogu i bliźnim.
Dzisiaj nasza niepołomicka wspólnota Sióstr Niepokalanego Serca NMP wraz z Siostrami Augustiankami i Siostrami Służebniczkami z pobliskich Staniątek przeżywała ten dzień w parafii Matki Bożej Różańcowej. Najpierw w Domu dla Niewidomych, który prowadzi ks. Jacek Ponikowski, a następnie w kościele na Jazach. Podopieczni Domu dla Niewidomych przygotowali dla Sióstr przedstawienie pt. ” Król wschodzącego słońca” oraz własnoręcznie zrobione kwiaty. Podczas Mszy św. ks. proboszcz Edward Bąbol i ks. wikary Jacek Jastrzębski modlili się w intencji Sióstr zakonnych i wszystkich osób konsekrowanych. Całą uroczystość uświetnił swoim śpiewem zespół „Garstka”. Serdeczne Bóg zapłać ks. proboszczowi Edwardowi Bąbolowi i ks. Jackowi Ponikowskiemu za zaproszenie, wspólną modlitwę, życzliwość i przyjaźń.
Niech z serca płynąca modlitwa będzie najpiękniejszym podziękowaniem.
Prośmy wspólnie o dar nowych i świętych powołań do życia konsekrowanego. My zapewniamy o naszej nieustannej pamięci przed Panem i dziękujemy za wszystkie życzenia. Siostry Niepokalanego Serca NMPGaleria