ORSZAK TRZECH KRÓLI – 6 STYCZNIA 2018 R.

Orszak Trzech Króli to najliczniejsze jasełka organizowane na ulicach polskich miast, a także poza granicami naszego kraju. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypada na dzień 6 stycznia już po raz 10 wyruszają z kościołów wielotysięczne tłumy, aby we wspólnym kolędowaniu podążać za królami do stajenki betlejemskiej i pokłonić się maleńkiemu Jezusowi.

Ta piękna, trwająca od 10 lat tradycja odbyła się po raz pierwszy w Warszawie w 2009 roku i  rozpowszechniła się na inne kraje takie jak: Anglia, Austria, Łotwa, Rumunia, Ukraina, Włochy, a także Stany Zjednoczone, Ekwador, Rwanda, Republika Środkowoafrykańska i Demokratyczna Republika Kongo.

Także w Niepołomicach tegoroczny pochód rozpoczął się przy kościele Dziesięciu Tysięcy Męczenników, a następnie przeszedł ulicami miasta, by dotrzeć na dziedziniec Królewskiego Zamku, gdzie została przygotowana szopka. Świętej rodzinie pokłonili się nie tylko trzej królowie, ale i król Kazimierz Wielki – fundator zamku.

W tej jubileuszowej edycji Orszaku Trzech Króli uczestniczyła także schola działająca przy parafii, którą opiekuje się s. Marta Muskus wspólnie z panią Krystyną Augustyńską i ks. Pawłem Klimczakiem. Dzieci zrzeszone w tej zróżnicowanej wiekowo grupie ubogacały śpiewem kolęd tę podniosłą uroczystość, która stała się swoistym wyznaniem wiary, zjednoczyła środowisko lokalne i na trwale wpisała się w historię Niepołomic .Galeria