KIERMASZ NA RZECZ CHOREJ DARII WIERZBICKIEJ

Dnia 11.02.2018 r. w parafii św. Tomasza w Kietrzu Śląskim został zorganizowany kiermasz na rzecz chorej na nowotwór nosogardzieli Darii Wierzbickiej. Sama Daria mówi : ” Z jednej strony wiem, że mam raka – jednego z najgorszych, w czwartym stadium. Lekarze dają mi małe szanse, a jeśli nie rozpocznę leczenia jonami – właściwie żadnych… Ale ja chcę żyć, przecież mam dopiero 18 lat! Nie poddam się i jeśli będzie trzeba – do samego końca nie pozwolę rakowi wygrać. Nie położę się i nie będę czekała na śmierć, bo życie jest zbyt piękne, by je stracić. Bardzo Cię proszę – pomóż mi wykorzystać ostatnią szansę na pokonanie nowotworu. Moja rodzina robi, co może, ale nie mamy pieniędzy, które są ceną za moje życie. Mam siłę do walki, potrzebuję tylko i aż Twojego wsparcia…”

Do tej szlachetnej akcji przyłączyła się grupa Dzieci Maryi działająca przy parafii, która prowadzona przez naszą s. Justynę Karaś pozyskała rodziców i ludzi dobrej woli, by przygotować słodkie wypieki. Dochód z rozprowadzanych słodkości został przeznaczony na leczenie chorej Darii.

Mamy nadzieję, że ten gest serca, zapewne jeden z wielu, przyczyni się do szybkiego powrotu do zdrowia Darii i pomoże Jej walczyć z  chorobą. O to się gorąco modlimy.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich wrażliwych na cierpienie innych, by włączyli się w akcję pomocy i stali się dla Darii promykiem nadziei na lepsze jutro.Galeria