OPŁATEK DLA SCHOLI I DZIECI MARYI

W dniu 15.01.2018 r. opiekunowie scholi s. Marta Muskus, pani Krystyna Augustyńska i ks. Paweł Klimczak wspólnie z rodzicami przygotowali  opłatek dla dzieci. Schola działająca przy parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach ubogaca liturgię na Mszach świętych, a także reprezentuje szkołę i parafię podczas ważnych uroczystości organizowanych przez lokalną społeczność.

Na opłatek został zaproszony również ks. Proboszcz Stanisław Mika. Podczas tego świątecznego spotkania odbyło się wspólne kolędowanie, konkursy z nagrodami, a także poczęstunek przygotowany przez rodziców i opiekunów.

Opłatek dla grupy Dzieci Maryi w Kietrzu Śląskim, którą opiekuje się s. Justyna Karaś odbył się 27.01.2018 r. Na tę uroczystość przybyły Marianki wraz z rodzicami oraz honorowymi gośćmi. Wśród nich należy wymienić Burmistrza Kietrza pana Krzysztofa Łobosa, Dyrekcję Szkół panią Barbarę Jabłońską i panią Jolantę Wojnarską, a także nadzwyczajnego szafarza komunii świętej pana Leona Sokolnickiego, którzy zostali honorowymi członkami wspólnoty Dzieci Maryi. Rodzice otrzymali od siostry i dzieci podziękowania za wsparcie i wszelką pomoc.

Organizowanie takich spotkań przez siostry, przy dużym wkładzie rodziców przyczynia się do zacieśniania wzajemnych więzi, przyjaźni oraz współpracy miedzy parafią, szkołą i władzami miasta. Wszystko zaś po to, by dzieci mogły miło spędzić czas, kultywować piękne tradycje, a nade wszystko kształtować w sobie szlachetne postawy i duchowo się rozwijać.Galeria