Odpust u Sióstr w Niepołomicach

We wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w całym naszym Zgromadzeniu obchodzimy uroczyście odpust. W ten sposób pragniemy uczcić naszą Przenajświętszą Patronkę Maryję, dziękować, przepraszać i prosić Ją o wstawiennictwo. Wszak jesteśmy Jej duchowymi córkami powołanymi do tego, by piękniej kochać, modlić się, emanować duchem apostolskim w naszych środowiskach, a nade wszystko naśladować Maryję w pokorze, wierności i oddaniu dla innych.

Tegoroczna uroczystość, z dnia 6 czerwca 2016 r. ma szczególny charakter, gdyż odbywa się w przededniu zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży organizowanych w Polsce. Hasło towarzyszące temu historycznemu wydarzeniu: „ Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” wpisuje się idealnie w posługę każdej siostry czczącej Niepokalane Serce Maryi. Jest równocześnie zachętą i motywacją do tego, by z większym zaangażowaniem okazywać miłosierną miłość sobie nawzajem i tym, do których posyła nas Bóg.

Msza Święta, którą odprawił w naszej niepołomickiej kaplicy nasz kapelan ks. Krzysztof Król była najpiękniejszym podziękowaniem Bogu i Jego Matce Maryi za wszelkie otrzymane łaski i opiekę. Równocześnie polecałyśmy Bożej Opatrzności zbliżające się światowe Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie, młodzież z całego świata, a nade wszystko głównego koordynatora Ojca Biskupa Damiana Muskusa, który w tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością i nieustannie wspiera modlitwą i pomocą.Galeria